top of page
  • Фото автораГалина Братчик

Вокал «в онлайні». Про що треба знати

Стан, у якому ми всі зараз опинилися, звісно, диктує неминучі та суттєві зміни в усіх областях нашого життя і зокрема в сфері навчання. Цілком зрозуміло, що і викладачі, і учні, і навіть батьки учнів змушені пристосовуватися до реалій дистанційної освіти. Та якщо алгоритм навчання у загальноосвітньої школі більш менш зрозумілий і навіть опанований під час довгострокового карантину, ситуація з мистецькою освітою, особливо заняттями музикою, співом, і досі викликає багато питань. Пристосувати до передачі через екран комп’ютера або навіть телефона свої напрацювання, методи та прийоми роботи — це, звісно, нелегко. І ця реальність не викликала у педагогів а ні оптимізму, а ні натхнення. Ми звикли працювати маючи безпосередній контакт з дитиною. Але не буває ситуацій, з яких неможливо було б отримати користь, тим більш людині творчій та небайдужої до своєї професії, свого покликання. За час, у який ми вимушені працювати в онлайні, викладачі опанували безліч прийомів та методик, завдяки яким викладання музики стало можливим у дистанційному режимі. Змінилися форми, але не змінилася суть. Кожен напрацював багато власних «фішок» і «хитрощів», які допомагають зробити заняття з учнями не тільки результативними, а й цікавими. Бо насамперед наша мета — підтримувати в дітях бажання займатись творчістю. Тому ствердження про те, що навчитися, наприклад, співати «не виходячи з дому» можливо — це не міф!


Dystantsiinyi-vokal-4

Доречно навести певний приклад, який демонструє успішність саме такого виду навчання. BERKLEE COLLEGE OF MUSIC вже майже двадцять років успішно веде навчальну діяльність в режимі онлайн. А з 2014 року в цьому коледжі можливо пройти не тільки ті чи інші курси (зокрема з вокальної техніки, поп і рок вокалу тощо), але й отримати повноцінну вищу музичну освіту. У світі є й інші вищі мистецькі заклади освіти, в яких практикується дистанційне навчання. Окрім цього існують безліч онлайн-шкіл і студій з вокалу. За допомогою новітніх технологій багато людей у сучасному світі навчаються багатьом речам, співу в тому числі. Звісно, навчатись вокалу дистанційно дорослій людині та дитині молодшого шкільного віку — це не одне й те саме. Робота з дитиною, в якої інший рівень сприйняття інформації, інші механізми пам’яті та особливості уваги, потребує від викладача інших (на відміну від роботи з дорослим) методик і «підходів» до навчального процесу. Але приклади навчання музики «через екран» зустрічаються все частіше.

Онлайн-навчання має чимало преваг, але, звісно, є й недоліки. Наприклад, навчаючись вокалу лише за допомогою відеоуроків, учень має ризик невірно виконувати завдання і не помічати цього. Це може привести до грубих порушень у керуванні голосом і навіть, спричинити шкоду голосовому здоров’ю вокаліста. До того ж, коли людина ( особливо дитина або співак-початківець ) навчається вокалу у викладача, якого він знайшов в інтернеті навмання — це також ризик опинитися в ситуації, коли згодом виявиться, що цей викладач не має а ні ліцензії, а ні акредитації на здійснення педагогічної діяльності. А можливо в нього навіть не має музичної та педагогічної освіти. Тому, по факту, такий «викладач з інтернету» не несе ніякої відповідальності за голос і здоров’я свого учня.

Усім бажаючим співати — і маленьким і дорослим- важливо пам’ятати, що вокал — це завжди індивідуальний підхід і систематичні індивідуальні заняття! Це постійний контроль викладача за виконанням домашніх завдань і самим процесом освоєння навичок під час уроку. Це комплекс засобів і прийомів навчання — теоретичних і практичних. Тому всім майбутнім співакам рекомендуємо дуже ретельно обирати собі викладача або школу з онлайн-заняттями з вокалу. Краще, якщо це буде школа мистецтв або школа естетичного виховання, в якій працюють кваліфіковані педагоги, і навчальний план яких — це збалансована система взаємопов’язаних дисциплін і предметів, завдяки чому учень набуває якісних знань, умінь і всебічно розвивається.

19 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page