top of page
  • Фото автораГалина Братчик

«Маленькі історії в малюнках дітей Харківщини» або «Діти, які бачать війну»

Початок війни для кожного українця став шоком. Ніхто з пересічних громадян не був готовим до життя і праці в таких умовах. Тому перед викладачами стали непрості задачі – допомогти дітям пережити страшні часи.

Саме тому, у нас виникла ідея допомогти учням висловити свої думки,  та переживання за допомогою малюнка. А також об’єднати якомога більше дітей, щоб їх історії могли побачити у всьому світі. Багато хто з учнів не мав ані художніх матеріалів, ані коштів для їх купівлі. Тому народилася ідея створення коміксів. Бо їх можна малювати тим, що є — олівцем, ручкою, фарбами чи взагалі — у своєму мобільному телефоні.


Комікси допомогли вирішити наступні задачі:

  1. Психологічна допомога дітям;

  2. Відсутність необхідних для художньої роботи матеріалів;

  3. Активізація творчої позиції учнів.

Авторами проекту стали викладачі художнього і мультиплікаційного відділення Харківської Школи сучасних театрально-сценічних напрямів Глушич Артем Олегович і Глушич Лариса Олександрівна. До нас також приєдналися інші викладачі художніх дисциплін нашої школи, Харківський ліцей мистецтв і діти Харківської федерації всесвітньої організації Сьоріндзі-Кемпо.

Впродовж квітня, травня і червня всі ми працювали над коміксами. І тепер ми маємо можливість особисто відчути переживання дітей. Для цього ми підготували макет збірки коміксів «Маленькі історії в малюнках дітей Харківщини» до друку  і сподіваємось, що комікси зможуть побачити якомога більше небайдужих людей!


Але найцікавіше те, що після роботи з коміксами діти позбулися всіх творчих обмежень і придбали активну соціальну позицію. Наші учні наразі продовжують видавати дуже цікаві антивоєнні плакати і інші творчі роботи. Деякі з них прийняли участь у конкурсі «Об’єднаймося ж брати мої» 2022 р. і були відзначені.

1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page